MAPA K POKLADU

Příručky jsou plné toho, co bychom měli a neměli se svými životy dělat. Jak bychom měli dělat jen to, co nás baví a naplňuje. Instantní návody na život, který lze jen jednoduše zalít horkou vodou a sníst v běhu.

Osobně nemám jídlo z pytlíku ráda. Raději si dám domácí sekanou nebo svíčkovou s knedlíkem.

A stejně tak to mám i se životem. Nestojím o rychlo návody na štěstí. O zaručené tipy, jak sbalit chlapa, získat lepší práci, požádat o zvýšení platu. Nevěřím na loterii a sázení. Věřím v sebe, ve své schopnosti. Věřím v to, po čem toužím a co je pro mě důležité. Věřím tomu, že pokud se pro něco rozhodnu a budu na tom usilovně, někdy víc a jindy méně tvrdě pracovat, dojdu k cíli. Věřím v pády a ve vítězství. V to, že kdo nehraje, nevyhraje.

Život je cesta, po které stojí za to jít. Někdy si jen prostě musíme přezout boty. A to se né každému chce. Ono přesedlat z koně na osla asi taky není to úplně nejtajnější přání většiny z nás. A zout lodičky a nasoukat se do holínek, abychom mohli projít tím bahnem, které se sem tam na cestě objeví, nemusí vonět každému.

Ale jak se chcete bez přezutí dostat dál?

Je rozhodně lepší zahodit podpatky, nebo je uložit do batohu a vláčet se s nimi dál, s vidinou toho, že si je pak jednou zase obujete, než zůstat stát a nepohnout se z místa.

Raději se budu brodit blátem bosa, než bych si nechala utéct život jen proto, že jsem holinky nechala doma.

Je to o rozhodnutí, vytrvalosti a touze jít dál.

Cesta je krásná, rozhodneme-li se pro to, že krásná bude.
Vždycky je jen otázkou naší volby to, jak se budeme cítit. Může se nám přihodit cokoliv, ale náš vnitřní postoj určí to, zda zůstaneme uvězněni v bolestné minulosti nebo vykročíme, třeba i s obavami, vpřed.

Vzpomínáte si na to, jak jsme si jako malí kreslili mapu k pokladu při hře na piráty?

Co kdybyste si dnes, už jako dospělí, vytvořili znovu takovou mapu? Tentokrát však ten váš pohádkový poklad složený z horalek a bonparů vyměňte za vaše sny, touhy a proměňte je tak v cíle. Vdechněte jim život. Naplánujte krok za krokem. Připravte se na cestu. Najděte třeba i někoho, kdo půjde s vámi. Zabalte si všechno, co budete potřebovat. Připravte si plán a začněte. Začněte si hrát. Vždyť o nic jiného nejde. Je to hra. A jakou si ji uděláte, taková bude. Vy jste ten, kdo určuje pravidla.

Ptáte se, jak je to možné? Jak můžete určovat pravidla právě vy?

A kdo jiný by je měl určovat, když je to vaše hra, váš život? Nikdo jiný, než vy sami, to být nemůže.

Namalujte svoji pirátskou mapu k pokladu a vykročte po ní. Každý den objevujte její kouzlo, její temná zákoutí. A když se vám bude zdát, že už nemůžete dál, podívejte se na konec té vaší mapy. Pořádně si prohlédněte ten poklad. Váš důvod PROČ, váš cíl. To proč to celé děláte. Nezastavujte se jen proto, že se zrovna nedaří. Jaká by to byla hra, kdyby vás občas někdo nevyhodil z hracího pole a neposlal vás zpátky na start nebo třeba taky o pár polí vpřed?

Bavilo by vás hrát hru, která neobsahuje žádné riziko?

Ne, to by totiž nebyla hra.

To by byl nudný život televizního diváka, za kterého jeho život prožívají hrdinové na televizní obrazovce.

A pokud jste dočetli až sem, tak vy takoví nejste.

Pohlaďte tu svoji mapu, dotkněte se prstem svého cíle a představte si, že už tam jste. Že jste to dokázali a přes všechny nástrahy jste vyhráli. Dostali jste se až na samý konec.

Našli jste poklad!

 

Daniela Bulířová – koučka úspěšných žen a specialistka na budování vnitřní síly.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Obebírat články

    V případě, že chcete dostávat naše články ihned po zveřejnění stačí vyplnit email :-)

  • Kategorie