"Říkal, že mě MILUJE" 

Daniela Bulířová

Poznejte tajemství nejrychleji čtené knihy v České a Slovenské republice.

 

 

Nechte se pohltit příběhem a připojte se k lidem, kteří knihu přečetli za 1 až 2 dny. Kniha Vás přiměje, zamyslet se nad Vaším dosavadním životem tím, že Vám dovolí, nahlédnout do života někoho jiného.

"I v těch nejtěžších chvílích života, máte možnost volby. A to i tehdy, když si myslíte, že už to nejde."

0
STRAN
0let
KNIHA V MYSLI
0měs.
TVORBA RUKOPISU
0dny
PRŮMĚRNÁ ČTENOST

Přichystaly jsme pro Vás nový, krásný přebal knihy. Z té "reedice obalu" máme opravdu velkou radost a těší nás, že i Vám se líbí 🙂 A proč Vám to tu píšeme? Důvod je prostý. Někteří z Vás již doma mají knihu v původním vydání pod názvem Cesta ze dna vzhůru, která je totožná s knihou "Říkal, že mě MILUJE".  Proto tedy, nechcete-li mít knihu doma dvakrát, neobjednávejte. Chcete-li naopak knihu vlastnit i v novém přebalu, nebo ji někomu věnovat, klikněte na tlačítko s označením OBJEDNAT.

Příběh nového obalu si můžete přečíst zde.

A abyste se mohli radovat spolu s námi, máme pro Vás nachystanou AKCI

 

prvních 300 z Vás získá knihu ZA CENU 249,- Kč.

Nejen, že získáte knihu se slevou (po vyprodání těchto 300 kusů bude cena knihy 299,- Kč), ale zároveň budete patřit mezi 300 "VÝJIMEČNÝCH" v Čechách a na Slovensku, kteří budou mít knihu v původním kabátku s novým, krásným přebalem a osobním věnováním od autorky Daniely Bulířové. Tedy takové 3 v 1.

Po ukončení této akce už bude možné knihu zakoupit "pouze" v novém kabátě za 299,- Kč.

Malá ochutnávka z knihy

Poslouchala jsem jeho kroky a snažila se podle zvuku poznat, kde se právě nachází. Zvuky jeho chůze, které se po dřevěné podlaze rozléhaly, byly strašidelné. Posadila jsem se ve vaně a uši měla napnuté téměř k prasknutí. Najde i tentokrát peněženku, nebo ne? Ulevilo se mi, když opustil chodbu a zamířil do kuchyně. Určitě bude hladový, něco si vezme a usadí se u televize, snažila jsem se namluvit si ten nejúžasnější scénář, který by mohl v tuto chvíli nastat. Náhle se prudce otevřely dveře do koupelny a on mi stál za zády. Otočila jsem k němu hlavu a pozdravila ho.

„Kam jsi dala peníze?“ zeptal se, aniž by mě pozdravil.

„Proč?“ snažila jsem se působit klidně.

„Potřebuju prachy, někomu dlužím. Kde máš peněženku? Tam, kam jsi ji dala odpoledne, už není!“ řekl mi.

„Jak to myslíš?“ nechápala jsem v tu chvíli vůbec, o čem mluví. „Jak, kam jsem ji dala?“

„Nedělej, že nevíš. Potřebuju peníze, tak mi řekni, kde jsou a já si vezmu sám a ty se můžeš klidně dál koupat,“ nabídl mi velkoryse.

„Nic ti nedám, nemáš si půjčovat. Já na ty tvoje platby peníze prostě nemám. Jsem ráda, že mám pro děti. Zařiď si to jinak,“ řekla jsem mu.

„Tak jinak? No jak chceš!“ odpověděl mi a sáhl při tom po fénu, který byl položený na polici vedle vany. Proboha, co chce dělat? Prolítlo mi hlavou, ale on byl rychlejší a fén okamžitě zapojil do zásuvky. Ponořila jsem se hlouběji pod vodu, abych své tělo zakryla pod hustou pěnou. To nemůže udělat, tohle ne! Byla jsem přímo paralyzovaná strachem, když fén zapnul a přistoupil s ním až k vaně, ve které jsem se málem počůrala strachy. On mě tady zabije, bylo to jediné, na co jsem stihla pomyslet. Nemělo smysl pokoušet se z vody vyskočit, fén by byl rychlejší.

„Bojíš se?“ zeptal se mě a rozhoupal fén nad vodou. Hypnotizovala jsem ho pohledem a modlila se, aby mu z ruky nevyklouznul. To přece nemůže být pravda. Vždyť mě tolik miloval, nemůže mě tu takhle snadno zabít. Kde se to v něm bere? Nevěděla jsem, co dělat, a tak jsem raději mlčela.

„Na něco jsem se tě ptal!“ zařval na mě. „Bojíš se nebo ne.“

Ať už odpovím cokoliv, stejně to na situaci nic nezmění. Buď to udělat chce, a pak mi nepomůže nic, nebo to udělat nechce, a pak je úplně jedno, co v tuhle chvíli řeknu.

„Ne, nebojím,“ odpověděla jsem a snažila se, aby to znělo sebejistě.

„Ty se nebojíš?“ nevěřil mi a přibližoval fén k hladině stále blíž.

Za AKČNÍ cenu 249,- Kč zbývá:

0
KNIH

O knize řekli:

"Velký autor se od průměrného odlišuje tím, že umí své čtenáře vtáhnout do děje a dopřát nezapomenutelný prožitek. Daniela Bulířová v knize Říkal, že mě MILUJE dělá mnohem více. Daniela sdílí své zkušenosti z utrpení, kterým si prošla. Jsou to zkušenosti, které můžete získat, aniž byste si je museli prožít na vlastní kůži. Vážím si Danieliny odvahy sdílet něco tak intimního. Kniha je pro mě obrovskou inspirací a Daniela je pro mě opravdovou specialistkou na budování vnitřní síly s prokazatelnými výsledky. Hledáte-li cestu z pekla právě teď, kniha je zaručeně pro Vás, protože zjistíte, že hledání je ztráta času. Díky této knize budete o pár kroků blíže si takovou cestu vytvořit. Hledáte-li knihu, díky které se můžete ponořit do dobrodružství hlavní hrdinky, doporučuji, získáte totiž nezapomenutelný zážitek a zkušenosti, o kterých nikdy nevíte, kdy se budou hodit, protože nikdy nevíte, za kterými dveřmi se skrývá ono ohavné tajemství."

Zuzana Kejíkováwww.zuzanakejikova.cz, specialistka na rovnání vbočených palců bez operace

"Ke knize Vám gratuluji, je velmi dobře napsaná a zachycuje přesně trauma matek a dětí, které měly to neštěstí, že se svázaly s nehodným,zlým a řekla bych i duševně nemocným partnerem. Je mi velmi lito Vašeho nešťastného osudu, ale rozhodně ta zkouška vytříbila Váš vlastní charakter a ujasnila Vám jaké je pravé poslání matky v našem nepříliš šťastném světe. Ukázala, jak si žena musí uhájit vlastní nezávislost a nepodat se, nepodlehnout muži jehož správné místo by bylo v dlouholetém vězení. V tomto smyslu je Vaše kniha inspirací pro ženy, které nemají Vaši odvahu a Vaši sílu vybojovat lepší život pro sebe a své děti."

Jindra Ticháspisovatelka a doktorka filozofie žijící na Novém Zélandu

Čo mi tá kniha dala? Vrátila ma do pekla prežívania života so závislým. Taká sila, že som nevedela ani zaspať po dočítaní. Je to presne tak ako to Danka podrobne opisuje. Obeť nepripustí, že je obeť. Racionálno sa stráca. Neskutočná naivita v očakávaniach. Dávanie stovky nových a nových šancí. S veľkou nádejou v zázrak, ktorý nepríde. Nie je bičík, ktorým švihneme závisláka, či psychopata, aby bol od tej chvíle normálny. A obeť stráca svoju ľudskú dôstojnosť, silu. Nevidieť, že ten človek je chorý a čakať na zmenu je čakanie na Godota. Opisuje ako sa rozhodla, že ten človek pri nej a deťoch nebude. Rozvod. Odsťahovanie sa. A predsa ho zasa prijme s nádejou, že on sa zmení. Popredá jej všetko čo sa dá, kradnutie peňazí bez konca. Závislý partner nepracuje, rodinu neživí, Naopak. Ničí. A po tom všetkom ešte napísať na neho bývanie. Keď sa človeku opakuje, že je „neschopný“ denne a roky. On tomu uverí. A nechať na neho malé deti, keď ona ide zarábať. Strašné. Neodsudzujem. Žiaľ aj ja som tak robila. Tiež sme hladovali, okrádal ma. Zabúdal, kde dal deti... Ľutujem jedno, že som sa nerozhodla skôr. A nechala deťom ukradnúť detstvo. U nás, pravda, je happy end. Prvé sme doriešili tú závislosť. Liečba, podporné skupiny, krízové centrá, terénne terapie sú zázrakom pre takéto rodiny. A u nás je to chválabohu všetko funkčné, bezplatné. Len vyhľadať, uveriť. Komu knihu odporúčam? Všetkým partnerom, ktorým vo vzťahu nie je dobre. Aby uvideli, kam to až zájde, keď sa nerozkývajú k činu. Už ju aj posúvam 2 kamarátkam.

Gabriely Šimová

Velmi dobře napsaná kniha na základě děsivé skutečnosti, která se čte jedním dechem (já během 24 hodin). Proč si to ta holka nechala, tak dlouho líbit? To je jedna z nejčastějších otázek, která čtenáři prolétne hlavou. Toto neviděla? Skutečně nevěděla, s kým žije? Jsou další. A samé kdyby, kdyby, kdyby. Jenže, jak se říká, na kdyby se nehraje. Vzhledem k tomu, že jsem zažil domácí násilí z pohledu dítěte, slyšel jsem hádky rodičů přes zavřené dveře, byl jejich svědkem, viděl jsem potlučenou maminku, dokážu se do její situace vžít. Ty ošklivé dny se totiž střídaly s těmi pěknými. Hrozné a špatné období se střídalo s pěkným a relativně normálním. U domácího násilí je nejhorší, že vám ubližuje člověk, kterého máte rádi, který tvrdí, že má rád vás (a obávám se, že je o tom velmi často i sám přesvědčen). Týraná osoba velmi pochybuje o sobě, snad častěji, než o tom druhém. A nemá od toho odstup, nemůže se na danou situaci podívat z povzdálí, jako nezávislý pozorovatel, a proto často neslyší dogře míněné rady okolí, pokud přichází. Jsou-li ve vztahu (nejčastěji v manželství) děti, snaží se ho za každou cenu udržet. Mám rád větu starých manželů, kteří na otázku, jak je možné, že spolu tak dlouho vydrželi, odpovídali, že jsou z doby, kdy byli lidé zvyklí rozbité věci opravovat a ne hned vyhazovat. Někdy je však třeba si přiznat, že tohle skutečně opravit již nelze. Přál bych si, aby to ti týraní poznali včas.

Kamil Jan SvobodaManažer komunitního centra

O autorce


Daniela Bulířová
je autorkou nejrychleji čtené knihy v České a Slovenské republice. Její knihu čtenáři přečtou v průměru za 1 až 2 dny.

Daniela Bulířová v knize "Říkal, že mě MILUJE" odkrývá tajemství vlastního života. Nechává nás nahlédnout za zavřené dveře, kde se skrývá bolest, strach, slzy, ale i naděje v lepší zítřky. Ukazuje nám, na svém vlastním příběhu, jaké to je, když se necháte vmanipulovat do pavučiny domácího násilí.

Svým příkladem inspiruje ostatní k tomu, aby v sobě našli odvahu a žili životy po svém.

Daniela pořádá přednášky, semináře a workshopy, na kterých lidi učí, jak získat zpět své zdravé sebevědomí. Vytvořila koncept na budování vnitřní síly a je autorkou projektu "Říkal, že mě MILUJE" zaměřeného na problematiku domácího násilí a s ním souvisejícím nedostatkem vlastní sebedůvěry.

"Nikdo na světě nemá právo, chovat se k druhým neuctivě a hrubě."

 

 

Pokud mě kniha neosloví, tak ji zašlu zpět a Be-inspirated mi vrátí všechny peníze.

Nic tedy neriskuji.

O knize řekli:

Knížku Danky jsem si koupila bezmála před dvěmi měsíci. A odložila jsem ji, že si ji přečtu, až bude příhodný čas. Kairos. Ten nastal včera. Ráno jsem odvedla děti do školy a školky, vrátila se domů, jako obvykle lehce poklidila a uvařila si kafe, abych mohla kolem deváté usednout k práci. Jenomže… k pití kafe jsme jako vždy sáhla po knize. Ráda čtu a tak využívám každé chvilky. Přečtu pár stránek, vypiju kafe a jdu po práci. A to se mi včera nepovedlo. Ve čtvrt na deset jsem s nelibostí knihu odložila, abych vyřídila nejnutnější, ale … Za chvíli jsme si „musela“ jít uvařit čaj a přečíst alespoň stránku. No prostě jsme hledala záminky. Před polednem jsem to vzdala, sedla si s Dankou do křesla a četla. A četla. Odpoledne jsme vyzvedla děti, nakoupila, uvařila večeři….a četla a četla. Až jsem jí dočetla. Nemohla jsme se odtrhnout. Příběh mě vtáhnul. Chvílema jsme měla s Dankou chuť zatřepat a říct jí: „Sakra, jdi už.“ Fakt mě občas svou stále obnovovanou důvěrou vytáčela. Když jsem četla o scénách s dětmi, prostě jsme se neubránila pláči. Byla to opravdu hrůza. Jak to mohla dopustit? Pak jsme si ale vzpomněla na sebe. Co já dopustila a nechala na sobě páchat, než jsme se shrabala a sebrala sílu k rozhodnutí odejít. A to nade mnou nevisela výčitka: beru dětem tátu. Měla jsem podporu i jeho rodiny pro odchod. Ale nešlo to. Zamotání v závislosti zaměněné za lásku. Díky, Dani, že jsi s tím šla ven. Připomněla jsem si, jak dlouhou cestu jsem ušla. Někdy na to zapomínám. A díky především pro ty, které jsou zatím na cestě a potřebují inspirovat. Že to jde. Že to jde i se čtyřmi dětmi. Že je lepší pozdě, nežli později.

Michaela HolišováSpolečník ve společnosti I am coach

Kniha je strhujícím příběhem ženy, která se z mého pohledu vypracovala ze ženy, která byla ztracená, v ženu, která se odhodlala odejít. V knize vycítíte fáze, které je potřeba projít, aby k tomuto odhodlání došlo. V mnoha okamžicích jsem Danielu obdivovala, jak se životem zápasí, inspirativní pro mě byla její houževnatost a pracovitost přes veškeré její problémy, a jak vlastně lidem v životě nic nechybí, pokud jsou zdraví a jsou ve vyrovnaném vztahu. Kniha je inspirací k akčnosti a k pohledu sama do sebe, k zamyšlení, kde jsou ony hranice a i uvědomění si, že žena se lehce dostane do spirály, ze které neví kudy kam, hlavně tehdy, kdy muže dlouho miluje a má růžové brýle a snaží se jeho činy neustále omlouvat. Proto my ženy konání jiných žen neodsuzujeme... Knihu doporučuji pro srovnání různých lidských osudů a k inspiraci boje za svobodu o doslova holou existenci...❤️

Zuzka KubicováMaminka na mateřské dovolené

Tak včera jsem dočetla! Dlouho se mi nestalo, abych knihu zhltla za 3 dny, a to ještě díky tomu, že jsem mezitím musela trochu pracovat, trochu spat a trochu se postarat o rodinu, jinak bych ji přečetla dříve. Je to pro mě skutečně neuvěřitelný a velmi silný příběh. Až jsem si někdy říkala, panebože PROČ to zase dělá? Ale pak vás napadne, nesuď, nežila jsi její život, nevíš, co prožívala a jaký měla dětství, co ji ovlivnilo... Doporučuji přečíst! Po přečtení jsem si zase uvědomila, jak skvělého muže doma mám ❤️

Jana HrbáčkováFuture Independent Sales Director

"Kniha Říkal, že mě MILUJE poutavě a čtivě vypráví osobní příběh autorky, která dává nahlédnout do života své rodiny, procházející etapou mladé nerozvážnosti a naivity, ale také etapou psychického násilí a teroru od životního partnera. Autorka v knize vystihuje autentické pocity a emoce, a dává svým příběhem ostatním čtenářům a lidem, kterých se toto téma týká osobně, motivaci a možný návod jak pomoci sobě, svým blízkým, nebo lidem ve svém okolí."

Bc.Pavla SauriProjektový manažer realizace